Sağlıklı yeme alışkanlıkları ve kilo verme ile birlikte belinizi inceltmek için yaptığınız diyetlerin yanı sıra doğru kıyafetlerle ve aksesuarlarla da belinizin ince görünmesini sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

 Daha fit olmak ve kilo vermek için çabalayanların da bildiği üzere en çok uğraşılan bölge bel bölgesidir. Kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmak ve bel kıvrımının ortaya çıkması için inanılmaz efor sarf ediyoruz. Aslında bütün bu eforlara görünümünüzü daha iyi bir noktaya çıkarmanıza yardım edecek kıyafet ipuçlarını da katmalısınız.

 Sizin için bu yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi inceleyip belinizi daha ince gösterecek kombinleri sizinle paylaşacağız. Öncelikle pantolon ve etek seçiminizde tam bel noktanızı hedef alan yükseklikteki etek ve pantolonları seçerek bel görünümünüzün ince olmasını sağlayabilirsiniz.

 Yüksek bel pantolonlar da belin ince görünmesini sağlamak için tercih edilebilir. Zaten yüksek bel pantolonlar yılın modası.

  Daha önce yatay çizgilerin sizi daha geniş göstereceğini duymuş olabilirsiniz. Peki aynı şekilde ters mantıkla dikey çizgilerin sizi daha zayıf göstereceğini ve belinizin daha ince görünmesini sağlayabileceğini duymuş muydunuz? Pamuklu bir tişört, bir bluz veya bir gömlek üzerinde yer alan çizgilerle daha ince belli görünmenize yardımcı olabilir.

 Aşağıya doğru genişleyip inen çan şeklinde etek veya İspanyol paça pantolon gibi modeller de beliniz ve bacaklarınız arasında zıtlık yaratarak belinizi daha ince gösterebilir.

 Ayrıca giyeceğiniz elbiselerin desenleri ve kesimleri görüntü açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kesim olarak bele oturan veya çan şeklinde açılan desenler belinizi ince göstermeye yardımcı olacaktır.

 Desen konusuna geldiğimizde ise anvelop elbiseler ve v yakalar ile aynı zamanda hem fazlalıklarınızı gizleyip hem de oldukça rahat ve şık görüneceksiniz. Her kadını zarif ve ince göstereceğine emin olduğumuz anvelop elbise kombinlerini aşağıdaki yazımızda detayları bulabilirsiniz.

(2. yazı)

 Ek olarak baharın gelişiyle birlikte yavaş yavaş tercih edilmeye başlayan trençkotlar da karın ve bel bölgenizdeki fazlalıkları gizlemenizde size çok yardımcı olabilirler. Eğer bir trençkotunuz yoksa alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de içeren vücudunuza uygun trençkot modellerini bulacağınız yazımızı da okuyabilirsiniz.

(3. yazı)

 Son olarak da belinizi ortaya çıkaracak ve ince görünmesini sağlayacak en önemli aksesuarın kemeriniz olduğu da hatırlatalım. Bu gibi küçük detaylarla beliniz olduğundan daha ince görünebilir.

Belinizi Daha İnce Gösterecek Kombinler

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir